دانلود فایل{بررسی زیرساخت شبکه های کامپیوتری}

در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان بررسی زیرساخت شبکه های کامپیوتری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.شبکه,زیرساخت,شبکه های کامپیوتری,بررسی زیرساخت شبکه های کامپیوتری,پروتکل های شبکه,اجزای پروتکل TCP/IP,سرویس دهنده DNS
بررسی زیرساخت شبکه های کامپیوتری|50018602|bgm

دانلود

این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشدقالب: Word


تعداد صفحات: 43
توضیحات:

واژه زیرساخت (Infrastructure) از جمله واژه هایی است که در موارد متعددی به خدمت گرفته شده و دارای معانی متفاوتی است. واژه فوق اغلب برای تشریح مراحل نصب، آماده سازی خدمات و امکانات مربوطه در زمینه یک عملیات خاص نظیر جاده ها، سیستم‌های ارتباطی، خطوط ارتباطی برق و … به کار گرفته می شود. در اغلب واژه نامه ها برای واژه فوق تعریفی مشابه زیر ارائه شده است:


با توجه به تعریف واژه فوق و از دیدگاه کامپیوتر، یک شبکه کامییوتری از عناصر اساسی تشکیل می گردد. مجموعه عناصر تشکیل دهنده زیرساخت یک شبکه کامپیوتری را می توان به دو گروه اساسی زیر تقسیم نمود:


عناصری که به‌نوعی زیرساخت فیزیکی یک شبکه را تشکیل می دهند. (نظیر کامپیوترها، کابل ها، کارت های شبکه، هاب ها و روترها). ماهیت عناصر فوق به‌صورت سخت افزاری است.


عناصری که به‌نوعی زیرساخت منطقی یک شبکه را تشکیل می دهند. (نظیر پروتکل های شبکه، سرویس های مربوط به DNS، مدل های آدرس دهی IP، سرویس های مربوط به دستیابی از راه دور و پروتکل های امنیتی) ماهیت عناصر فوق نرم افزاری بوده که می بایست نصب و پیکربندی گردند.


فهرست:


مقدمه


عناصر مربوط به زیرساخت منطقی


پروتکل های شبکه


مدل های شبکه ای


چرا پروتکل TCP/IP؟


اجزای پروتکل TCP/IP


پروتکل های موجود در لایه Application پروتکل TCP/IP


برنامه های کمکی TCP/IP


مدل آدرس دهی IP


نحوه اختصاص IP


DHCP


IP Subnetting


سرویس های Name Resolution


سرویس دهنده DNS


سرویس دهنده WINS


دستیابی از راه دور


IP Routing


Satatic Routing


Dynamic Routing


زیرساخت امنیتی


آشنایی با عناصر یک شبکه محلی

مطالب دیگر:
📚تاريخ ادبيات📚تست انتگرال 📚تست بردار ها📚تست ديفرانسيل📚تست رياضي و هندسه📚تست رياضي2📚تست هاي انتگرال گيري📚معادلات ديفرانسيل 1📚معادلات ديفرانسيل 2📚اجتماعي اول دبيرستان📚آزمون جغرافيايي سوم دبيرستان📚بابهاي ثلاثي مزيد📚سوالات تاريخ اول راهنمايي📚تاريخ دوم راهنمايي📚آزمون رياضي 1 📚سوالات رياضي اول دبيرستان2📚سوالات شيمي دبيرستان📚شيمي اول دبيرستان 1📚شيمي اول دبيرستان📚شيمي دبيرستان📚آموزش بزرگسالان در سوئد📚آموزش بزرگسالان در هند📚فایل وال سکشن اتوکدی 📚مقاله تأثیر تعهد سازمانی از طریق طراحی مجدد پاولاسی📚برچسب کاسنی (psd)لایه باز